logo

Birlikte Denizlerde Projesi

In The Seas Together TRH4.1.ISEDP/P-03/1311

Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Proje Yürütücüsü

Adını, kurulduğu İzmir Konak İlçesi Çınarlı semtinden alan okulun Çınarlı Erkek Sanat Enstitüsü olan adı 1974-1975 öğretim yılında eklenen yeni bölümler ile birlikte İzmir Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi olmuştur. Daha sonra 1968-1969 öğretim yılında, Teknik Lise´nin de eklenmesi ile okulun adı İzmir Çınarlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak değişmiştir. 1983 yılında Elektronik Bölümünün; bir yıl İngilizce hazırlık sınıfı eklenerek Anadolu Lisesi şekli kazanmasıyla okulun adı, İzmir Çınarlı Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak değişmiştir. Daha sonra bünyesine Denizcilik Meslek Lisesi eklenerek İzmir Çınarlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Meslek Lisesi adını almıştır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - Proje Ortağı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, 14.07.2010 tarihinde kabul edilen ve 22.07.2010 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Yüksek Öğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un EK 128. Maddesi hükmünce kurulmuştur. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 3 Bölüm altında 7 Anabilim Dalından meydana gelmektedir. Bölümleri ve Anabilim Dalları; 1. Su Ürünleri Temel Bilimler Bölümü (Balıkçılık Temel Bilimler Anabilim Dalı, Deniz Biyolojisi Anabilim Dalı, İçsular Biyolojisi Anabilim Dalı) 2. Su Ürünleri Yetiştiricilik Bölümü (Yetiştiricilik Anabilim Dalı, Hastalıklar Anabilim Dalı) 3. Su Ürünleri Avlama ve işleme Teknolojisi Bölümü (Avlama Teknolojisi Anabilim Dalı, İşleme Teknolojisi Anabilim Dalı) şeklindedir. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi lisans ve lisansüstü eğitim programlarına 2012-2013 yılında başlamıştır.


Ege Kobider - Proje Ortağı

EKONOMİNİN temel taşı niteliği ile doğan işletmelerimizin %98 ‘ ni teşkil eden istihdamın %60 ‘ ını sağlayan, destek ve kredilerden asgari oranda yararlanan “KOBİ ‘lerin “ sorunlarına sahip çıkmak, Kobi çözümüne giden yolda Kobi’lere bir ölçüde rehber olabilmek amacıyla; 2004 yılında 13 Kobi temsilcisi tarafından EGEKOBİDER kuruldu.

İçine girmiş olduğumuz BİLGİ ve Sivil Toplum çağının göstergesi olarak sorunlarının çözümünü örgütlenmekte gören EGEKOBİDER yönetimi bölge çapında fiziki çalışmalara başlarken bir yandan da basın ve sanal ortamda KOBİ önem ve misyonunu işlemeye başladı. Temel misyonu tüm Kobi’lerin birleşmesi, örgütlenmesi olan derneğimizin inancı Bu konuda kurulmuş dernek vakıf ve tüm sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmak birikimlerini Kobiler lehine kullanmak, KOBİ’lerin önünde ki engelleri kaldırılması Kobilerin rekabet gücünü artırılması yönünde kullanmaktır.

Proje İştirakçileri


Bu site Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır.
Bu sitenin içeriğinden yalnızca Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.
© 2017 Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Tüm hakları saklıdır.